Gemeente nodigt inwoners uit mee te denken over toekomst Avenhorn/De Goorn
De gemeente organiseert op dinsdag 3 februari een participatiebijeenkomst over de toekomstige ontwikkeling van Avenhorn en De Goorn-West. Inwoners kunnen die avond hun mening geven over plannen voor woningbouw, voorzieningen en leefbaarheid.

Tot 2040 worden in Avenhorn en De Goorn-West ongeveer 1.560 woningen gebouwd. Een deel daarvan, 325 woningen, staat gepland vóór 2031. Deze ontwikkeling heeft invloed op de hele kern Avenhorn/De Goorn, bijvoorbeeld op verkeer, voorzieningen en de sociale samenhang. Het gaat dan ook om meer dan alleen het bouwen van nieuwe huizen.
De gemeente heeft hiervoor duidelijke uitgangspunten vastgelegd in een Startnotitie, die in november 2024 door de gemeenteraad is vastgesteld. Deze notitie vormt de basis voor de volgende stap: het opstellen van een gebiedsvisie. In deze visie beschrijft de gemeente de ambities voor het gebied, zoals wonen, voorzieningen en de inrichting van de ruimte.
De gebiedsvisie wordt opgesteld in overleg met inwoners en andere betrokkenen, zoals maatschappelijke organisaties, winkeliers, grondeigenaren en de dorpsraad (in oprichting). Inwoners krijgen hierbij nadrukkelijk de kans om mee te denken.
Participatiebijeenkomst
Daarom organiseert de gemeente op dinsdag 3 februari vanaf 19.30 uur een participatiebijeenkomst in het gemeentehuis in De Goorn. Bezoekers kunnen vrij binnenlopen. Tijdens de bijeenkomst worden twee mogelijke modellen voor de inrichting van het gebied gepresenteerd. Er is ruimte om ideeën te delen en reacties te geven.
De gemeente roept ook jongeren speciaal op om mee te praten. Zij zijn de toekomstige bewoners van het dorp en hun ideeën over wonen en leven zijn van grote waarde. Door mee te denken, kunnen inwoners invloed uitoefenen op hoe Avenhorn en De Goorn er in de toekomst uitzien.
Lees meer over de ontwikkeling van Avenhorn/De Goorn en de participatiemogelijkheden